OSP Słubice
Pożar budynku mieszkalnego!

Pożar budynku mieszkalnego!

Dziś, 7-go września kilka minut przed godziną 4:00 do dyżurnego PSP w Płocku wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Czermno w gminie Gąbin.

Do zdarzenia w pierwszej kolejności zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 2 w Płocku oraz OSP w Gąbinie. Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów i przedstawieniu sytuacji zapadła decyzja o zadysponowaniu kolejnych zastępów w tym z: JRG nr 1 w Płocku, OSP w Dobrzykowie oraz 369[M]67 SH-18 Star 29 z naszej jednostki. Na miejsce przybyła również ładowarka teleskopowa z firmy ZYG-POL.

Doszło do pożaru budynku gospodarczego, którego przyczyna jest na razie nieznana. Następnie ogień przeniósł się na sąsiedni budynek mieszkalny i trawił konstrukcje dachu. Ratownicy podawali prądy wody od wewnątrz i od zewnątrz budynku. Podawany był również prąd wody z kosza podnośnika, gdzie znajduje się działko. Po opanowaniu ognia ratownicy przystąpili do rozbierania elementów konstrukcji dachu oraz jego pokrycia. W tym celu pracowano zarówno z kosza podnośnika jak i kosza ładowarki. W godzinach porannych zapadła decyzja o skierowaniu na miejsce działań kolejnych zastępów m.in. z OSP Troszyn Polski, OSP Kamień, OSP Gąbin i OSP Dobrzyków (podmiana).

Ostatnim etapem działań strażaków na miejscu było zabezpieczenie budynku mieszkalnego. Budynek został zabezpieczony foliami i plandekami, aby zminimalizować ilość wody opadowej jaka dostaje się do wewnątrz.

Wykaz zastępów działających na miejscu zdarzenia:

361[M]90 SLRr Nissan Navara – JRG nr 1 w Płocku
362[M]21 GBA MAN TGM – JRG nr 2 w Płocku
362[M]25 GCBA MAN TGS – JRG nr 2 w Płocku
369[M]06 GCBA MAN TGM – OSP Gąbin
369[M]09 GCBA Jelcz 004 – OSP Gąbin
369[M]33 SLOp Nissan Navara – OSP Gąbin
369[M]45 GCBA Tatra – OSP Dobrzyków
369[M]46 SLOp Nissan Navara – OSP Dobrzyków (podmiana za GCBA)
369[M]67 SH-18 Star 29 – OSP Słubice
367[M]70 GBA Renault - OSP Kamień Stary
367[M]61 GLBM Peugeot Boxer - OSP Troszyn Polski

Zdjęcia własne oraz Terazgabin.pl

Dołącz do nas
Google+