OSP Słubice
Złamane gałęzie i szerszenie w budynku mieszkalnym

Złamane gałęzie i szerszenie w budynku mieszkalnym

Skutki nawałnic sprzed kilku tygodni nadal są widoczne w krajobrazie. Niestety wiele z tych „pamiątek” stwarza też duże zagrożenie dla zdrowia i życia.

Dziś, 31-go sierpnia w godzinach popołudniowych otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku aby udać się do miejscowości Juliszew, gdzie nad drogą wisi złamana gałąź. Do zgłoszenia udaliśmy się zastępami: 369[M]26 GLBM-Rt Ford Transit i 369[M]67 SH18 Star 29.

Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy znacznych rozmiarów złamaną gałąź, która zawisła kilka metrów nad drogą. Zgodnie z informacjami otrzymanymi na miejscu, gałęzi tej wcześniej w tym miejscu nie było. Prawdopodobnie wisiała wyżej, niewidoczna z dołu, a teraz nadszedł czas kiedy przemieściła się na dół. Szczęśliwie nie spadła na drogę i nie wyrządziła nikomu krzywdy. Droga w miejscu działań została całkowicie zablokowana, a następnie przy pomocy podnośnika z koszem i pilarek spalinowych przystąpiliśmy do usuwania gałęzi. Jak się okazało w trakcie działań, na kilku okolicznych drzewach znajdowały się podobne zagrożenia, które też zostały bezpiecznie sprowadzone na ziemie, a następnie usunięte z drogi.

Po zakończeniu działań zastęp 369[M]67 SH18 Star 28 wrócił do bazy, natomiast zastęp 369[M]26 GLBM-Rt Ford Transit udał się do miejscowości Grzybów, gdzie szerszenie zbudowały sobie gniazdo na poddaszu budynku mieszkalnego.
Ratownik w kombinezonie ochronnym, przy pomocy drabiny dostał się na poddasze gdzie znajdowało się gniazdo i usunął je stamtąd. Tym samym zagrożenie dla mieszkańców zostało zlikwidowane.

Po zakończeniu działań zastęp wrócił do strażnicy.

Dołącz do nas
Google+