OSP Słubice
Spłonęła stodoła

Spłonęła stodoła

Po przejściu nawałnicy, w czwartkowy poranek, ilość zgłoszeń jaka docierała do dyżurnego PSP była wręcz niepoliczalna. Wśród nich znalazło się również zgłoszenie o pożarze w miejscowości Piotrkówek, w gminie Słubice.

W czasie kiedy wpłynęło zgłoszenie, na terenie naszej gminy trwało usuwanie skutków nawałnicy, 3 zastępy z naszej jednostki znajdowały się w różnych częściach gminny, a nawet powiatu. Obok naszych druhów, na terenie gminy działały również zastępy z innych jednostek. Dyżurny podjął decyzję, aby nasz zastęp GBA pozostał na miejscu, w którym aktualnie pracował, a do pożaru skierowane zostały inne jednostki, w tym z PSP w Płocku, OSP Gąbin, OSP Dobrzyków i OSP Kamień.

Na miejscu ratownicy zastali płonącą stodołę, w którą prawdopodobnie uderzył piorun i to właśnie on przyczynił się do powstania pożaru. Szczęśliwie nikt nie został poszkodowany, a jednostki przybyłe na miejsce zdarzenia szybko opanowały sytuację. Ogień doszczętnie strawił stodołę oraz jej zawartość, ale dzięki sprawnej akcji straży udało się zapobiec pożarowi pozostałych, zlokalizowanych w sąsiedztwie budynków, w tym również budynku mieszkalnego.

Działania w miejscowości Piotrkówek prowadziło 6 zastępów straży:

362[M]25 GCBA MAN TGS – JRG nr 2 w Płocku
363[M]25 GCBA Renault Kerax – JRG nr 3 w Płocku
369[M]06 GCBA MAN TGM - OSP Gąbin
369[M]09 GCBA Jelcz 004 - OSP Gąbin
369[M]45 GCBA Tatra – OSP Dobrzyków
367[M]70 GBA Renault - OSP Kamień Stary

Zdjęcia: Kamil Puternicki

Dołącz do nas
Google+