OSP Słubice
Gałąź ofiarą nawałnicy

Gałąź ofiarą nawałnicy

Od nawałnicy w naszej gminie minęły już ponad 4 doby, jednakże jej ślady i zagrożenia z nią związane będą widoczne jeszcze długi czas.

Po zakończeniu działań związanych z szerszeniami w Świniarach udaliśmy się do miejscowości Wiączemin Polski, aby rozpoznać sytuację. Zgodnie ze zgłoszeniem nad drogą wisiała złamana gałąź. Była ona bardzo duża, a jej długoś wynosiła w okolicy 8 metrów.

Informacja na temat stanu jaki tam zastaliśmy została przekazana do dyżurnego Stanowiska Kierowania, a my przystąpiliśmy do działań. Podjęta została próba ściągnięcia gałęzi przy pomocy liny, jednakże ostatecznie ta sztuka się nie udała. Niezbędne było do dysponowanie podnośnika z koszem. Na miejsce wysłany został zastęp 369[M]67 SH18 Star 29 z naszej jednostki. Przy jego pomocy udało się dostać na wysokość na jakiej znajdowała się gałąź, a następnie przy pomocy pilarki spalinowej, udało się sprowadzić gałąź w mniejszych kawałkach na dół. Dodatkowo usunięta została złamana gałąź z sąsiedniego drzewa, ta jednak była już znacznie mniejszych rozmiarów. W trakcie naszych działań droga przez pewien czas była zablokowana.

Zdjęte z drzew gałęzie zostały usunięte poza drogę, a zastępy wróciły do strażnicy.

Dołącz do nas
Google+