OSP Słubice
Szerszeń ukąsił kobietę!

Szerszeń ukąsił kobietę!

Ukąszenie szerszenia może być śmiertelnym zagrożeniem dla osób uczulonych, jednakże również dla tych nieuczulonych nie jest to uczucie przyjemne, o czym przekonała się jedna z mieszkanek gminy.

Dziś, 13-go sierpnia otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się do miejscowości Świniary w gminie Słubice, gdzie zagrożenie dla mieszkańców stanowią szerszenie.

Do zgłoszenia udaliśmy się zastępem 369[M]26 GLBM-Rt Ford Transit.

Na miejscu okazało się, iż owady zbudowały swoje gniazdo w pniu drzewa owocowego, niedaleko budynku mieszkalnego. Niestety w ostatnim czasie owady zrobiły się bardzo niespokojne i doszło do ukąszenia kobiety, która zamieszkuje budynek. Szczęśliwie skończyło się na strachu, ale nie obyło się bez wizyty u lekarza. Ratownik w kombinezonie ochronnym przy pomocy środka chemicznego ogłuszył owady. W związku z tym, że gniazdo znajdowało się wewnątrz drzewa dostęp do niego był mocno utrudniony. Udało się usunąć część gniazda, a pozostałą część odizolować od środowiska zewnętrznego.

Kończąc działania w Świniarach otrzymaliśmy informację o złamanej gałęzi, która wisi nad drogą w miejscowości Wiączemin Polski, czyli niedaleko miejsca gdzie się znajdowaliśmy.

Dołącz do nas
Google+