OSP Słubice
Po zderzeniu samochód wylądował na dachu

Po zderzeniu samochód wylądował na dachu

Na drogach panuje wzmożony ruch, pojazdów na drodze przybywa, a ładna pogoda zwiększa poczucie bezpieczeństwa. Niestety właśnie przy sprzyjających warunkach atmosferycznych dochodzi do wielu zdarzeń drogowych.

W miniony piątek, 11-go sierpnia, podczas działań w miejscowości Potok Biały, dotarła do nas informacja o wypadku drogowym w miejscowości Budy Nowe w gminie Słubice. Ratownicy, zastępem 369[M]26 GLBM-Rt Ford Transit udali się do strażnicy, gdzie przesiedli się do zastępu 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego, którym to udali się w kierunku miejsca zdarzenia. Informacja o wypadku, która wpłynęła bezpośrednio do nas, została przekazana do SK KM PSP w Płocku, skąd uzyskaliśmy zgodne na wyjazd. W tzw. międzyczasie do SK KM PSP w Płocku wpłynęło zgłoszenie od innych osób, świadków, tego właśnie wypadku.

Jadąc na miejsce otrzymaliśmy od dyżurnego informację, iż w wypadku poszkodowane zostały dwie osoby. Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy dwa, mocno uszkodzone pojazdy (marki Volkswagen i Ford), z czego jeden znajdował się na dachu, oraz przyczepkę samochodową znajdującą się w rowie. Otrzymaliśmy informację, iż wszystkie osoby opuściły pojazdy o własnych siłach oraz czują się dobrze, jednakże na wszelki wypadek poprosiliśmy o przyjazd karetki pogotowia, ponieważ część uczestników nosiła wyraźne ślady otarć i zadrapań. Z uwagi na adrenalinę i emocje mogły one nie odczuwać bólu, dlatego też należało, aby zajęli się nimi wykwalifikowani ratownicy medyczni.

Droga w tym miejscu została zablokowana. Z uwagi na fakt, iż jeden z pojazdów znajdował się na dachu i nie było możliwości na odłączenie jego zasilania. Z pojazdu sączyło się paliwo i inne płyny, więc zapadła decyzja o podaniu piany na pojazd, aby nie dopuścić do jego zapłonu.

W trakcie naszych działań na miejsce dotarła karetka pogotowia, która zajęła się uczestnikami zdarzenia, patrol policji oraz dwa zastępy z JRG nr 2 w Płocku. Wspólnie z ratownikami PSP usunęliśmy pojazdy poza drogę, tak aby nie stanowiły zagrożenia w ruchu drogowym, zneutralizowaliśmy płyny oraz posprzątaliśmy drobne fragmenty szkła i plastiku z jezdni.

Szczęśliwie, w tej sytuacji nikt nie odniósł poważnych obrażeń, ucierpiały jedynie pojazdy, ale cała sytuacja wyglądała bardzo groźnie. Z nieoficjalnych informacji wynika, iż kierujący pojazdem marki Volkswagen, jadąc od strony miejscowości Budy (zjazd z góry), nie ustąpił pierwszeństwa pojazdowi marki Ford, ciągnącemu przyczepkę, który poruszał się drogą wojewódzką nr 575 od strony Słubic w kierunku Płocka. Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu dróg.

Służby na miejscu zdarzenia:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego - OSP Słubice
362[M]21 GBA MAN TGM - JRG nr 2 w Płocku
362[M]25 GCBA MAN TGS - JRG nr 2 w Płocku
Ambulans "P" - Falck Medycyna
Y211 Skoda Yeti - RD Płock
Pomoc drogowa

Dołącz do nas
Google+