OSP Słubice
Zerwana linia energetyczna i niebezpieczne gałęzie

Zerwana linia energetyczna i niebezpieczne gałęzie

Czwartkowe nawałnice pozostawiły po sobie wiele pamiątek w krajobrazie. Dodatkowo pozostało również wiele niebezpiecznych niespodzianek, z którymi zapewne zmagać się będziemy jeszcze przez długi czas.

Wczoraj, 12-go sierpnia w godzinach popołudniowych, zgodnie z dyspozycją ze SK KM PSP w Płocku, udaliśmy się do miejscowości Potok Biały w gminie Słubice, gdzie zerwana została linia energetyczna, a nad dojazdem do posesji zawisły złamane gałęzie.

Do zgłoszenia udaliśmy się zastępami 369[M]26 GLBM-Rt Ford Transit oraz 369[M]67 SH18 Star 28.

Sytuacja jaką zastaliśmy na miejscu była nam znana. W celu dostania się do złamanych gałęzi należało użyć podnośnika z koszem, lecz aby tego dokonać należało pozbyć się złamanych przez wichurę drzew. Przy pomocy pilarek spalinowych oraz siły mięśni druhowie kawałek po kawałku pozbywali się złamanych drzew. Jako wsparcie posłużył im ciężki sprzęt w postaci ładowarki z firmy MDJ Marek Tarka. Po żmudnych, trwających długi czas działaniach udało się zlikwidować niebezpieczeństwo. Dodatkowo, podczas naszych działań na miejscu pojawili się pracownicy zakładu energetycznego, którzy mieli za zadanie naprawę uszkodzonej linii energetycznej. W ramach działania dla dobra mieszkańców, przy ich pracach pomógł nasz podnośnik z koszem, a nasi druhowie zajęli się zabezpieczeniem drogi na czas prowadzenia działań. Dzięki temu praca przy naprawie linii przebiegła szybko i sprawnie.

W trakcie działań w miejscowości Potok Biały dotarła do nas informacja o zdarzeniu drogowym na terenie gminy.

Dołącz do nas
Google+