OSP Słubice
Niszczycielskie nawałnice przeszły nad powiatem płockim!

Niszczycielskie nawałnice przeszły nad powiatem płockim!

Nawałnice jakie przeszły 10-go sierpnia nad powiatem płockim, bardzo ciężko opisać jest słowami. Na usta ciśnie się słowo kataklizm.

Cały dzisiejszy dzień na strażaków z powiatu płockiego, ale nie tylko, upłynął pod znakiem walki ze skutkami nawałnicy, która w godzinach porannych dotknęła wiele gmin powiatu.

W związku z brakiem sił, dziś zamieścimy jedynie poglądowe zdjęcia z tego co się działo. Więcej informacji powinno pojawić się jutro. Warto nadmienić, iż ze skutkami nawałnicy walczyły 3 zastępy z naszej jednostki 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego, 369[M]26 GLBM-Rt Ford Transit oraz 369[M]67 SH18 Star 28. Dwa pierwsze z nich zajmowały się zdarzeniami na terenie gminy, a ostatni został skierowany przez SK KM PSP w Płocku do gminy Staroźreby, gdzie sytuacja była wręcz dramatyczna.

W działaniach brały udział ogromne siły i środki straży Państwowej oraz straży Ochotniczych. Z usuwaniem skutków nawałnic walczyli również drogowcy i energetycy. Straż wspierały w działaniach osoby cywilne, specjaliści, m.in. pilarze czy dekarze. W działaniach wykorzystywany był ciężki sprzęt budowlany oraz rolniczy. Wszystko to miało jeden cel - pomóc ludziom i zapewnić im bezpieczeństwo.

Dołącz do nas
Google+