OSP Słubice
Pożar ściółki leśnej

Pożar ściółki leśnej

Upały z jakimi mamy w ostatnich dniach do czynienia przyczyniają się niestety do znacznego wysychania ściółki leśnej, która podatna jest później na ogień.

Dziś, 2-go sierpnia w godzinach wieczornych otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się do miejscowości Grzybów, w gminie Słubice, gdzie doszło do pożaru ściółki leśnej.

Do zdarzenia udaliśmy się zastępem 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego.

Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy tlącą się ściółkę na niewielkim obszarze. Podany został jeden prąd wody w natarciu na spalony i tlący się obszar. Dodatkowo przelany został teren sąsiedni, ponieważ zarzewia ognai mogły być na pierwszy rzut oka nie widoczne. Dodatkowo na obszar ten została podana woda z działka dachowego, które zamontowane jest na pojeździe. Na zakończenie teren został sprawdzony.

Po zakończeniu działań zastęp uzupełnił wodę w zbiorniku i wrócił do strażnicy.

Dzisiejsze zdarzenie było niewielkich rozmiarów, ale w panujących warunkach, niezauważone, szczególnie w nocy, mogłoby doprowadzić do sporych rozmiarów pożaru, a co za tym idzie strat. Apelujemy o zwracanie uwagi na to co dzieje się dookoła nas. Szczególnie w lasach, fakt zauważenia ognia lub dymu powinien być niezwłocznie zgłaszany pod numery alarmowe: 998 - numer alarmowy Państwowej Straży Pożarnej lub 112 - numer alarmowy Centrum Powiadamiania Ratunkowego - wszystkie służby.

Dołącz do nas
Google+