OSP Słubice
Szerszenie w budynku mieszkalnym

Szerszenie w budynku mieszkalnym

Przy każdych kolejnych działaniach związanych z owadami, głównie szerszeniami, daje się zauważyć, że są to co raz większe i bardziej aktywne osobniki.

Dziś, 31-go lipca otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się do miejscowości Wiączemin Polski w gminie Słubice, gdzie w jednym z budynków mieszkalnych pojawiło się zagrożenie związane z szerszeniami.

Do zgłoszenia udaliśmy się zastępem 369[M]26 GLBM-Rt Ford Transit.

Na miejscu okazało się, iż szerszenie są bardzo aktywne przy konstrukcji dachu, nad wejściem balkonowym do budynku. Jeden z ratowników w kombinezonie ochronnym dostał się na wysokość dachu po drabinie, drugi, również w kombinezonie ochronnym, wszedł na poddasze budynku, do konstrukcji dachu. Jak się okazało, ani z jednej strony, ani z drugiej nie można było dostrzec gniazda owadów. Okazało się, iż zbudowały one kokon w ociepleniu ściany budynku. Niestety aby dostać się do niego trzeba byłoby zniszczyć część elewacji, co nie wchodziło w grę. Ratownicy ogłuszyli owady środkiem chemicznym i odizolowali gniazdo od zewnętrznego otoczenia. Na tym działania zostały zakończone.

Po zakończeniu działań zastęp wrócił do strażnicy.

Dołącz do nas
Google+