OSP Słubice
Potrącił rowerzystę i uciekł z miejsca wypadku

Potrącił rowerzystę i uciekł z miejsca wypadku

Potwierdza się, że podczas dobrej pogody łatwiej o zdarzenie drogowe. Niestety w starciu rowerzysty z samochodem, ten pierwszy stoi na straconej pozycji.

Dziś, 31-go lipca w gdzinach przedpołudniowych doszło do potrącenia rowerzysty na ul. Płockiej w Słubicach, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 575. Niestety kierowca samochodów który uderzył rowerzystę zbiegł z miejsca zdarzenia.

– Zgłoszenie otrzymaliśmy o godz. 10.40 – mówi Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. – Doszło do potrącenia rowerzysty przez samochód, którego kierowca odjechał z miejsca zdarzenia – wyjaśnia rzecznik.

Na skutki całego zajścia "najechał" jeden z naszych druhów. Powiadomił on kolejnych strażaków i zgłosili oni dyżurnemu fakt wyjazdu do takiego zdarzenia. W tym czasie na miejscu pojawiła się już karetka pogotowia i zajęła się poszkodowanym rowerzystą. Jak informuje portal PetroNews mężczyzna został przewieziony do szpitala w Sochaczewie, na szczęście nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Do tego zdarzenia udał się zastęp z naszej jednostki 369[M]26 GLBM-Rt Ford Transit.

Na miejscu zjawiła się również policja. Na prośbę policjantów nasi druhowie, wspólnie z policjantami zabezpieczyli miejsce zdarzenia. W miejscu zdarzenia przez dłuższy czas policja prowadziła czynności.

Po zakończeniu czynności policyjnych nasz zastęp wrócił do strażnicy.

UWAGA! jeżeli ktoś posiada jakieś informacje na temat tego zdarzenia, lub może przypadkiem udało mu się nagrać samochód sprawcy, proszony jest o kontakt z policją pod numerem alarmowym 997. Na chwilę obecną udało ustalić się, iż samochód, który potrącił rowerzystę to biały samochód dostawczy, typu bus. Pojazd z pewnością nosi ślady po uderzeniu, prawdopodobnie prawy przedni narożnik samochodu. Uszkodzona może być prawa lampa i prawe lusterko. Pojazd poruszał się od Słubic w kierunku Płocka. Jeżeli ktoś zauważy tego typu pojazd noszący uszkodzenia powinien niezwłocznie powiadomić policję.

Dołącz do nas
Google+