OSP Słubice
Samochód wylądował w rowie

Samochód wylądował w rowie

Niestety przy ładnej i słonecznej pogodzie bardzo często dochodzi do zdarzeń drogowych.

Dziś, 30-go lipca w godzinach popołudniowych otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się na ul. Płocką w Słubicach, gdzie doszło do zdarzenia drogowego.

Do zdarzenia udaliśmy się zastępem 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego.

Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy samochód Nissan Navara znajdujący się w przydrożnym rowie, a na drodze znaczną ilość drobnych kamieni z pobocza drogi. Po uzyskaniu informacji, iż nikt nie został poszkodowany przystąpiliśmy do zabezpieczenia miejsca zdarzenia. Wprowadzony został ruch wahadłowy. Kamienie zostały zmiecione z jezdni, a akumulator z auta odłączony. Na miejsce przybył patrol policji z Komisariatu Policji w Gąbinie oraz pomoc drogowa z firmy ZYG-POL z Gąbina. Podczas wyciągania pojazdu z rowu droga była przez pewien czas zablokowana. Po zapakowaniu samochodu na lawetę usunęliśmy z drogi i pobocza ziemię, która nagromadziła się tam podczas działań związanych z wyciąganiem pojazdu.

Po zakończeniu działań zastęp wrócił do strażnicy.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, niech nas nie zwiedzie ładna pogoda, niestety w takich warunkach również dochodzi do wypadków. Dodatkowo rozpoczyna się okres żniw, po drogach porusza się wiele maszyn rolniczych, a wielu wczasowiczów korzystając z wakacji przemieszcza się z miejsca na miejsce.

Służby na miejscu zdarzenia:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego - OSP Słubice
Y208 Skoda Yeti - załoga Policji z KP w Gąbinie
Pomoc drogowa

Dołącz do nas
Google+