OSP Słubice
Pożar poszycia leśnego

Pożar poszycia leśnego

Letnia i upalna pogoda prowadzi niestety do wysuszania gleb i ściółki w lesie. Ściółka staje się wtedy bardzo podatna na ogień co znów przyczynia się do rozwoju pożarów.

Dziś, 19-go lipca w godzinach popołudniowych otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się do miejscowości Grzybów, w gminie Słubice, gdzie doszło do pożaru lasu.

Do zgłoszenia udaliśmy się zastępem 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego.

Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy pożar ściółki leśnej, który objął teren ok. 0,5 ha. Pożar zlokalizowany był dość głęboko w lesie i podanie wody wymagało budowy kilkuset metrowej linii. Przystąpiliśmy do działań, rozwinięta została jedna linia główna z kilku odcinków węży W-75 oraz dwie linie gaśnicze, z których każda zbudowana była z kilku odcinków węży W-52. W trakcie naszych działań na miejsce dotarł zastęp z OSP Gąbin, z którego ratownicy z tłumicami przystąpili do przyłapania występujących jeszcze miejscami płomieni, a następnie, wspólnie z nami i przybyłymi na miejsce ratownikami z JRG nr 2 w Płocku, przystąpili do przelewania miejsca pożaru oraz terenu bezpośrednio mu przyległego. Po przelaniu pogorzeliska teren został ponownie sprawdzony i strażacy mogli przystąpić do zbierania sprzętu.

Po zakończonych działaniach nasz zastęp uzupełnił wodę w zbiorniku i wrócił do strażnicy.

Prosimy o zachowanie ostrożności w lasach oraz zwracanie uwagi na to co dzieje się dookoła nas. Zauważenie dymu lub ognia w lesie albo jego okolicy należy niezwłocznie zgłosić pod numer alarmowy Państwowej Straży Pożarnej - 998.

Zastępy na miejscu zdarzenia:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego - OSP Słubice
369[M]06 GCBA MAN TGM - OSP Gąbin
362[M]25 GCBA MAN TGS - JRG nr 2 w Płocku

Dołącz do nas
Google+