OSP Słubice
Poszukiwania dziecka

Poszukiwania dziecka

Rozpoczął się okres wakacyjny i dzieci, zasłużenie, mają więcej czasu na zabawę. Należy jednak dołożyć wszelkich starań aby nie stała im się krzywda.

Dziś, 10-go lipca w godzinach popołudniowych otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się samochodem z łodzią do miejscowości Wiączemin Polski, gdzie trwa koncentracja sił, w związku z zaginięciem dziewczynki.

Do zdarzenia udaliśmy się zastępem 369[M]53 SLOp Toyota Hilux wraz z łodzią.

Przy strażnicy trwała koncentracja strażaków oraz policji. Otrzymaliśmy tam informację, iż poszukiwana jest 13-letnia dziewczynka, mieszkanka tamtych terenów, której od wczorajszego wieczora szukają rodzice. Naszym zadaniem były poszukiwania z łodzi na rzece Wisła. Dziecko mogło wpaść do wody i potrzebować pomocy. Pozostała część strażaków wraz z policjantami prowadziła poszukiwania na lądzie.

Udaliśmy się nad Wisłę w miejscowości Wiączemin, niestety z uwagi na niski stan rzeki wodowanie tam było niemożliwe. Przemieściliśmy się więc w sprawdzone miejsce do miejscowości Suchodół w gminie Iłów, gdzie udało się zwodować łódź. Następnie ruszyliśmy w kierunku miejscowości Wiączemin.

Po trwających około dwie godziny poszukiwaniach policjanci odnaleźli dziecko na terenie miejscowości Zyck, czyli kilka kilometrów od miejsca zamieszkania. Szczęśliwie dziecko było całe i zdrowe. Przyczyny zaistnienia zdarzenia ustala policja.

Zastępy biorące udział w działaniach:

369[M]53 SLOp Toyota Hilux + łódź - OSP Słubice
369[M]33 SLOp Nissan Navara - OSP Gąbin
362[M]90 SLRr Nissan Navara - JRG nr 2 w Płocku
369[M]46 SLOp Nissan Navara - OSP Dobrzyków
367[M]61 GLBM Peugeot Boxer - OSP Troszyn Polski
Policja

Zdjęcia własne oraz Terazgabin.pl

Dołącz do nas
Google+