OSP Słubice
Samochód osobowy stanął w płomieniach

Samochód osobowy stanął w płomieniach

Dziś, 6-go lipca w godzinach popołudniowych zaczęła wyć syrena na naszej strażnicy, a niemal w tym samym czasie do dyżurnego straży wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego.

Chwilę po tym jak syrena na strażnicy zaczęła wyć, otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się na ul. Sannicką w Słubicach, gdzie, na drodze powiatowej, doszło do pożaru samochodu osobowego.

Do zgłoszenia udaliśmy się zastępem 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego.

Do pożaru doszło kilkaset metrów od naszej strażnicy. Syrenę włączyła jedna z osób, która podróżowała pojazdem. Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy pożar w komorze silnika, samochodu osobowego marki Renault Clio. Droga została już zablokowana przez innych kierowców, więc przystąpiliśmy do podawania piany na palący się pojazd. Szybko udało się zdusić płomienie. Przystąpiliśmy do dogaszania pojazdu i uprzątnięcia z drogi pozostałości po pożarze. Następnie pojazd został usunięty na boczną drogę, tak aby nie powodował utrudnień i zagrożenia na drodze powiatowej, na której doszło do pożaru. Na czas prowadzenia działań droga była całkowicie zablokowana.

Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie w instalacji elektrycznej samochodu. Szczęśliwie pożar rozpoczął i zakończył się w komorze silnika.

Po zakończeniu działań zastęp uzupełnił wodę w zbiorniku i wrócił do strażnicy.

Dołącz do nas
Google+