OSP Słubice
Pomoc Zespołowi Ratownictwa Medycznego

Pomoc Zespołowi Ratownictwa Medycznego

Tereny w jakich przychodzi poruszać się służbom ratunkowym nie zawsze są łatwe. Często aby skutecznie nieść pomoc trzeba przebić się przez mało uczęszczane drogi.

Dziś, 5-go lipca w godzinach przedpołudniowych otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się do miejscowości Leonów, gdzie pomocy technicznej potrzebuje załoga karetki.

Do zgłoszenia udaliśmy się zastępem 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego, na którego wyposażeniu znajduje się duża ilość sprzętu technicznego.

Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy ambulans, który zakopał się na polnej, mało uczęszczanej drodze, próbując dojechać do osoby potrzebującej pomocy. Podczas próby dojazdu ambulans zakopał się w sypkim piachu, a podczas próby wydobycia się samodzielnie z pułapki, jedna część pojazdu została ściągnięta z drogi. W czasie kiedy my docieraliśmy na miejsce, ratownicy udzielali pomocy potrzebującej. Nasze działania polegały na „podkopaniu” gruntu pod kołami karetki, a następnie wspólnie z mieszkańcami wypchnięcie jej siłą mięśni. Po dotransportowaniu chorej do pojazdu, ambulans udał się w drogę powrotną, a my spakowaliśmy sprzęt i ruszyliśmy, tą samą drogą co karetka, do strażnicy.

Dołącz do nas
Google+