OSP Słubice
Wypadek przy stacji paliw

Wypadek przy stacji paliw

Wyprzedzanie jest bardzo niebezpiecznym manewrem. Zarówno wyprzedający jak i wyprzedzany powinni zachować szczególną ostrożność i być skupieni wyłącznie na drodze.

Dziś, 27-go czerwca w godzinach popołudniowych otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się, dwoma zastępami, na ul. Płocką w Słubicach, gdzie przy stacji paliw doszło do wypadku.

Do zdarzenia udaliśmy się zastępami 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego i 369[M]26 GLBM-Rt Ford Transit.

Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy dwa uszkodzone samochody osobowe. Jeden znajdował się we wjeździe do stacji, drugi zaś kilkadziesiąt metrów dalej w ogródku jednej z posesji. Otrzymaliśmy informację o braku osób poszkodowanych, przystąpiliśmy więc do zabezpieczenia miejsca zdarzenia i odłączenia akumulatorów w pojazdach. Wprowadzony został również ruch wahadłowy. W takcie naszych działań na miejsce dotarł partol policji i zastępy z JRG nr 2 w Płocku.

W zdarzeniu brały udział dwa samochody osobowe Ford Mustang oraz Renault Megane. Z nieoficjalnych informacji wynika, iż kierujący Renault, wykonując manewr skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa Fordowi, który już rozpoczął manewr wyprzedzania. Warto nadmienić, iż w tym miejscu obowiązuje zakaz wyprzedzania. Szczęśliwie w tym zdarzeniu nikt nie został poszkodowany. Ucierpiały jedynie pojazdy i ogrodzenie jednej z posesji.

Jeden  samochodów znajdował się już poza drogą, drugi natomiast zepchnięty został na pobliską stację, tak aby żaden z nich nie znajdował się w pasie drogi. Zamiecione również zostały kamienie jakie znalazły się na drodze w wyniku tego zdarzenia. Na tym nasze działania zostały zakończone, a zastępy wróciły do strażnicy.

Siły i środki na miejscu zdarzenia:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego - OSP Słubice
369[M]26 GLBM-Rt Ford Transit - OSP Słubice
362[M]21 GBA MAN TGM - JRG nr 2 w Płocku
362[M]25 GCBA MAN TGS - JRG nr 2 w Płocku
Y220 Suzuki Grand Vitara - KP w Gąbinie

Dołącz do nas
Google+