OSP Słubice
Pożar lasu

Pożar lasu

Piekące słońce, brak opadów i podmuchy wiatru, sprawiają, że ściółka w lasach jest bardzo podatna na zajęcie się ogniem.

Dziś, 21-go czerwca, w godzinach popołudniowych otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się do miejscowości Grzybów, w gminie Słubice, gdzie doszło do pożaru lasu.

Do zgłoszenia udaliśmy się zastępem 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego.

Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy pożar lasu na dość rozległym terenie. Płonęła, głównie, ściółka, ale ogniem zajmowały się również mniejsze drzewa. Wiatr sprzyjał szybkiemu rozwojowi pożaru. Aby udało się przyłapać pożar, z samochodu wyjęte zostały wszystkie odcinki węży tłocznych, a duże zadymienie nie ułatwiało pracy. Jako wsparcie dla naszych działań na miejscu pojawiły się zastępy OSP w Gąbinie oraz JRG nr 2 w Płocku. Szczęśliwie udało się w porę opanować sytuację. Na zakończenie działań teren został dokładnie przelany i ponownie sprawdzony.

Po zakończeniu działań zastęp uzupełnił wodę w zbiorniku i wrócił do strażnicy.

Apelujemy o zwracanie uwagi na to co dzieje się wokół nas. Duże zadymienie lub ogień, występujące szczególnie w lesie, należy niezwłocznie zgłaszać pod numer alarmowy Państwowej Straży Pożarnej - 998. Szybka informacja i podjęcie interwencji może doprowadzić do ograniczenia strat wywołanych przez pożar, a także przyczynić się do uratowania ludzkiego życia i zdrowia.

Siły i środki na miejscu zdarzenia:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego - OSP Słubice
362[M]21 GBA MAN TGM - JRG nr 2 w Płocku
362[M]25 GCBA MAN TGS - JRG nr 2 w Płocku
369[M]06 GCBA MAN TGM - OSP Gąbin

Zdjęcia: własne oraz OSP Gąbin

Dołącz do nas
Google+