OSP Słubice
Kolejne drzewo na drodze

Kolejne drzewo na drodze

Złamane drzewa, które upadają na drogi to ostatnio plaga w naszych okolicach. Prawdopodobnie nadwyrężone silniejszymi porywami wiatru nie wytrzymują i łamią się jak zapałki.

Dziś, 21-go czerwca w godzinach porannych otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się do miejscowości Piotrkówek, gdzie na drodze powiatowej zalega złamane drzewo.

Do zgłoszenia udaliśmy się zastępem 369[M]26 GLBM-Rt Ford Transit.

Drzewo, podobnie jak wczoraj, zajmowało znaczną część jezdni i znajdowało się kilkanaście metrów od miejsca, gdzie interweniowaliśmy wczoraj. Tym razem drzewo było już znacznie większe i również zostało złamane. Prawdopodobnie, leżąc już na jezdni, zostało też uderzone przez jakiś pojazd. Na miejscu zastaliśmy ślady hamowania oraz resztki szkieł i plastików. Drzewo, przy pomocy pilarki spalinowej, zostało pocięte na drobniejsze części i usunięte poza drogę. Następnie droga została zamieciona, a nasze działania zakończone.

Ta sytuacja pokazuje, że nie należy bagatelizować drzew zalegających na jezdni, utrudniających przejazd i ograniczających widoczność, ponieważ przez nie może dochodzić do groźnych sytuacji.

Dołącz do nas
Google+