OSP Słubice
Nawałnica łamała gałęzie

Nawałnica łamała gałęzie

Sezon burzowy coraz częściej daje o sobie znać. Burzą najczęściej towarzyszą intensywne opady deszczu i porywisty wiatr.

Dziś, 12-go czerwca, w godzinach popołudniowych, nad gminą Słubice pojawiły się ciemnogranatowe chmury burzowe, które przyniosły intensywne opady deszczu oraz silne porywy wiatru. Niedługo później wpłynęła do nas dyspozycja ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się do miejscowości Budy, w gminie Słubice, do interwencji związanej z powalonym drzewem.

Do zgłoszenia udaliśmy się zastępem GBA 369[M]21 Mercedes-Benz Atego.

Kiedy dojeżdżaliśmy do miejscowości Budy zobaczyliśmy radiowóz policji stojący na światłach ostrzegawczych, okazało się, iż policja nadjechała w chwili gdy doszło do złamania gałęzi i dokonała zabezpieczenia miejsca, aby nikt na niego nie wpadł. Do skutecznego usunięcia konaru z drogi niezbędne było użycie pilarki spalinowej i pocięcie go na drobne. Następne gałąź została usunięta poza drogę, tak aby nie zagrażała bezpieczeństwu. W tej okolicy z drogi zostało usuniętych jeszcze kilka mniejszych gałęzi. W tych przypadkach do zabrania ich z drogi nie był potrzebny żaden sprzęt mechaniczny.

Po zakończeniu działań zastęp wrócił do strażnicy.

Dołącz do nas
Google+