OSP Słubice
W budynku mieszkalnym wybuchł gaz

W budynku mieszkalnym wybuchł gaz

Wybuch butli z gazem stanowi ogromne zagrożenie dla ludzkiego życia i zdrowia oraz dla budynku, w którym ma miejsce.

Dziś, 4-go czerwca w godzinach przedpołudniowych do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Płocku wpłynęło zgłoszenie o wybuchu butli z gazem w budynku mieszkalnym, w miejscowości Bończa, w gminie Słubice. Niezwłocznie otrzymaliśmy dyspozycję, aby udać się na miejsce.

Do zdarzenia udaliśmy się zastępem 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego.

Kiedy dotarliśmy na miejsce otrzymaliśmy od mieszkańców informację o zdarzeniu i o tym, iż pożar w kuchni, gdzie doszło do wybuchu gazu, został wstępnie przygaszony przez mieszkańców. Ratownicy w aparatach weszli do budynku i wydobyli z niego butlę, która następnie, już na zewnątrz, została schłodzona wodą. Zrobiono również wstępne rozpoznanie i nie stwierdzono występowania ognia w budynku. Szczęśliwie nikt nie odniósł żadnych obrażeń, ale i tak, profilaktycznie, na miejsce zadysponowany został zespół ratownictwa medycznego. 

W trakcie naszych działań na miejsce dotarły dwa zastępy z JRG nr 2 w Płocku, jeden zastęp z JRG nr 1 w Płocku oraz karetka pogotowia.

Po schłodzeniu butli budynek został sprawdzony kamerą termowizyjną. Na miejsce zadysponowani zostali również specjaliści od energetyki i gazu oraz przedstawiciel Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Na tym etapie nasze działania zostały zakończone, na miejscu pozostał jeden zastęp z JRG nr 2 w Płocku.

Siły i środki na miejscu zdarzenia:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego - OSP Słubice
362[M]21 GBA MAN TGM - JRG nr 2 w Płocku
362[M]25 GCBA MAN TGS - JRG nr 2 w Płocku
361[M]43 SCRt Renault Kerax - JRG nr 1 w Płocku
ZRM "P" Falck - Iłów

Dołącz do nas
Google+