OSP Słubice
Było niebezpiecznie, samochód wylądował w rowie, na dachu

Było niebezpiecznie, samochód wylądował w rowie, na dachu

Niestety sprawdza się prawda, że im lepsza pogoda, tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia wypadku.

Dziś, 3-go czerwca w godzinach południowych otrzymaliśmy dyspozycję ze SKKM w Płocku o dachowaniu samochodu osobowego w miejscowości Studzieniec w gminie Słubice. Zdarzenie miało miejsce w ciągu drogi wojewódzkiej nr 575.

Do zgłoszenia udaliśmy się zastępem 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego.

Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy samochód osobowy leżący w przydrożnym rowie, na dachu. Taki widok nie napawał niestety optymizmem. Ustalono, że samochodem marki Opel podróżowały dwie osoby, mężczyzna i jego 5-cio miesięczne dziecko. Szczęśliwe dziecko przypięte było w foteliku i nie widać było po nim obrażeń. Mimo to niezbędna była interwencja ZRM. W związku z położeniem pojazdu niemożliwe było odłączenie akumulatora. Samochód wyposażony był w silnik diesla, więc zagrożenie zapłonem było minimalne. Do naszych zadań należało w pierwszej kolejności zaopiekowanie się uczestnikami zdarzenia oraz zabezpieczenie miejsca. Na miejscu zdarzenia wprowadzono ruch wahadłowy. W międzyczasie na miejsce dotarł ZRM z Iłowa, dwa zastępy JRG nr 2 w Płocku oraz załoga policji z Łącka.

ZRM zaopiekował się uczestnikami wypadku. Na wszelki wypadek dziecko pojechało na obserwacje do szpitala. Szczęśliwie badania potwierdziły tylko, że nic mu się nie stało. W związku z tym, że samochód znajdował się poza drogą, nasze działania zostały zakończone, a na miejscu pozostała tylko policja.

Okazało się, iż mężczyzna jadący Oplem od strony Plocka w kierunku Słubic z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie do rowu. Szczęśliwie i on i dziecko zapięci byli pasami bezpieczeństwa, a po wypadku o własnych siłach opuścił pojazd.

Po ok. godzinie oczekiwania i informacji ze szpitala, że dziecko nie odniosło obrażeń, sprawę można było zakwalifikować jako kolizję. Na miejsce przyjechała laweta, która wyciągnęła pojazd z rowu. Niestety przy tej okazji na jezdnię wylały się płyny eksploatacyjne i w miejscu tym zrobiło się niebezpiecznie. Na życzenie policji na miejsce ponownie udał się nasz zastęp, aby zneutralizować to zagrożenie.

Siły i Środki na miejscu zdarzenia:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego - OSP Słubice
362[M]21 GBA MAN TGM - JRG nr 2 w Płocku
362[M]25 GCBA MAN TGS - JRG nr 2 w Płocku
ZRM "P" Falck - Iłów
Y217 Hyundai - PP Łąck

Dołącz do nas
Google+