OSP Słubice
Samochód wpadł do rzeczki

Samochód wpadł do rzeczki

Na drogach zawsze należy zachowywać szczególną ostrożność. Chwilowa dekoncentracja może doprowadzić do wypadku.

Dziś, 25-go maja w godzinach popołudniowych otrzymaliśmy dyspozycję ze SKKM PSP w Płocku, aby udać się na ul. Górną w Słubicach, gdzie doszło do wypadku drogowego.

Do zdarzenia udaliśmy się zastępem 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego.

Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy samochód, który jednym bokiem zanurzony był w przepływającym tamtędy, strumyczku. Od osób znajdujących się na miejscu otrzymaliśmy informację, iż nie ma osób poszkodowanych. Przystąpiliśmy więc do zabezpieczenia miejsca, droga lokalna została całkowicie zablokowana. Odłączony został akumulator oraz przystąpiliśmy do wyciągnięcia samochodu na drogę, ponieważ czuć było zapach benzyny. Okazało się, iż benzyna wydobywała się do wody przez nieszczelny korek wlewu paliwa. Samochód został wyciągnięty na drogę przy pomocy samochodu terenowego.

W trakcie działań okazało się, iż nikt nie został poszkodowany, ponieważ nikogo, kto podróżował tym samochodem nie było na miejscu - kierowca zbiegł. W związku z taką informacją sprawdzone zostały okoliczne zarośla i pola, ponieważ poszkodowany w szoku mógł oddalić się od pojazdu i mógł potrzebować pomocy medycznej. Szczęśliwie nie udało się napotkać nikogo takiego.

Po zabezpieczeniu samochodu na poboczu drogi na miejsce przybyła załoga policji oraz zastęp 362[M]21 GBA MAN TGM z JRG nr 2 w Płocku.

Pojazd został przekazany policji, która dalej będzie zajmować się sprawą. Po zakończeniu działań wróciliśmy do strażnicy.

Dołącz do nas
Google+