OSP Słubice
Groźny wypadek w Grzybowie

Groźny wypadek w Grzybowie

Jak wczoraj ostrzegaliśmy nocne przymrozki mogą powodować zagrożenia w ruchu drogowym - niestety nie myliliśmy się.

Dziś, 10-go maja w godzinach porannych otrzymaliśmy dyspozycję z MSK w Płocku, aby udać się do miejscowości Grzybów w gminie Słubice, gdzie doszło do dachowania samochodu osobowego, przy drodze wojewódzkiej nr 575.

Do zgłoszenia udaliśmy się zastępem 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego.

Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy samochód osobowy marki Renault, który leżąc na boku znajdował się na przydrożnym polu. Na miejscu znajdowała się już ZRM z Iłowa, który zajmował się jedną z poszkodowanych. Druga z poszkodowanych znajdowała się tuż przy samochodzie. Przy naszej pomocy została przetransportowana do karetki pogotowia. Do naszych zadań należało również odłączenie akumulatora (zostało to sprawdzone, ponieważ akumulator był już odłączony) oraz zabezpieczenia miejsca zdarzenia i wprowadzenia ruchu wahadłowego.

Obok nas na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z JRG nr 2 w Płocku - 362[M]21 MAN TGM i 362[M]25 MAN TGS. Działania prowadziła również policja z Gąbina i Sochaczewa. Przyczyną wypadku był poślizg pojazdu.

Z uwagi na to, że pojazd znajdował się poza drogą, a na miejscu pracowały dwie załogi policji, posprzątaliśmy jeden z pasów drogi wojewódzkiej nr 575, który był zanieczyszczony ziemią i fragmentami pojazdów, i wróciliśmy do strażnicy.

Siły i środki na miejscu zdarzenia:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego - OSP Słubice
362[M]21 GBA MAN TGM - JRG nr 2 w Płocku
362[M]25 GBA MAN TGS - JRG nr 2 w Płocku
Ambulans P - ZRM Falck - stacja Iłów
Załoga Policji Suzuki - Y220 KP w Gąbinie
Załoga Policji RD Kia - H612 KP w Sochaczewie

Dołącz do nas
Google+