OSP Słubice
Drzewo powalone na drogę

Drzewo powalone na drogę

Pogoda w ostatnich dniach nie rozpieszcza. Dziś w godzinach popołudniowych w naszym regionie przeszedł nawalny deszcz wraz z chwilowym porywistym wiatrem.

Krótko po tym wpłynęła do nas dyspozycja z MSK w Płocku, aby udać się do miejscowości Leonów w gminie Słubice, gdzie drogę zablokowało drzewo.

Do zgłoszenia udaliśmy się zastępem 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego.

Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy drzewo leżące w poprzek drogi gminnej, całkowicie blokując przejazd. Dodatkowo miejsce to zlokalizowane było nieopodal niebezpiecznego zakrętu, co mogło stanowić duże zagrożenie. W pierwszej kolejności miejsce zostało zabezpieczone, a następnie przy pomocy pilarki spalinowej drzewo zostało pocięte i usunięte poza drogę. Na zakończenie z drogi zmiecione zostały trociny i kora, tak aby nie doprowadzić do niebezpiecznego poślizgu na mokrej nawierzchni.

Po zakończeniu działań zastęp wrócił do strażnicy.

Przypominamy, że niebezpieczne zdarzenia związane ze skutkami silnego wiatru należy zgłaszać pod numery alarmowe: 998 - numer alarmowy Państwowej Straży Pożarnej lub 112 - numer alarmowy Centrum Powiadamiania Ratunkowego (wszystkie służby). Często od naszej reakcji może zależeć bezpieczeństwo innych.

Dołącz do nas
Google+