OSP Słubice
Pożar trawy w Juliszewie

Pożar trawy w Juliszewie

Za oknami zrobiła się już prawdziwie wiosenna pogoda. Śmiało można zaryzykować stwierdzenie, że temperatura powyżej 20 st. to już lato.

Dziś, 2-go kwietnia w godzinach popołudniowych otrzymaliśmy dyspozycję z MSK w Płocku aby udać się do miejscowości Juliszew, gdzie pali się trawa.

Do zgłoszenia udaliśmy się zastępem 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego.

Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy pożar, który objął teren kilku hektarów i rozprzestrzeniał się w różnych kierunkach. W pierwszej kolejności rozwinięta została linia szybkiego natarcia i w ruch poszły tłumice. Widząc zastałą sytuację poprosiliśmy o wsparcie jeszcze jednego zastępu. Na miejsce skierowany został zastęp 369[M]06 GCBA MAN TGM OSP w Gąbinie. W sumie na teren pożaru podane zostały trzy prądy wody, wylane zostały dwa zbiorniki wody. Spłonęło ok. 3,5 ha nieużytków, ale na szczęście nikomu nic się nie stało. Na zakończenie teren został dokładnie przelany i sprawdzony,

Po zakończeniu działań zastęp uzupełnił wodę w zbiorniku i wrócił do strażnicy.

Przypominamy, pożary traw mogą się bardzo szybko rozprzestrzeniać. Każdy zauważony pożar należy bezwzględnie zgłaszać na numery alarmowe: 998 - numer alarmowy PSP lub 112 - ogólny numer alarmowy.

Dołącz do nas
Google+