OSP Słubice
Zderzenie samochodów

Zderzenie samochodów

Dziś, 7-go marca w godzinach porannych otrzymaliśmy dyspozycję, aby udać się do usunięcia plamy oleju w miejscowości Wymyśle Polskie w gminie Słubice.

Do zgłoszenia udaliśmy się zastępem 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego.

Kiedy dotarliśmy na miejsce okazało się, iż plama znajduje się w miejscowości Budy, na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej, powiatowej oraz gminnej, a przyczyną jej powstania jest zderzenie dwóch pojazdów. W pierwszej kolejności zabezpieczyliśmy miejsce zdarzenia, odłączyliśmy akumulatory w autach biorących udział w zdarzeniu oraz odcięliśmy dopływ gazu, w który wyposażone było jedno z aut. Następnie przystąpiliśmy do ręcznego kierowania ruchem, ponieważ zablokowany był jeden z pasów drogi wojewódzkiej.

Na skrzyżowaniu doszło do zderzenia dwóch aut osobowych marki Citroen i Opel. W wyniku zdarzenia jedno z aut wylądowało w przydrożnym rowie. Szczęśliwie nikomu nic się nie stało, ucierpiały jedynie pojazdy. Prawdopodobnie przyczyną była zła ocena sytuacji przez kierującego Citroenem, który jadąc drogą wojewódzką nr 575 od strony Słubic nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu poruszającemu się tą samą drogą, tylko od strony Płocka, Oplowi. Efektem tego było zderzenie.

Po wykonaniu czynności przez policjantów z Komisariatu Policji w Gąbinie przystąpiliśmy do usunięcia Citroena z drogi w bezpieczne miejsce oraz wyciągnięcia Opla z rowu. Pojazdy nie nadawały się do samodzielnej jazdy i odjechały na lawetach. My natomiast zneutralizowaliśmy płyny eksploatacyjne oraz usunęliśmy inne drobne elementy z jezdni.

Po zakończeniu działań zastęp wrócił do strażnicy.

Dołącz do nas
Google+