OSP Słubice
Interwencja związana z zalaniem

Interwencja związana z zalaniem

Woda powstała z roztopionego śniegu, padający deszcz oraz zmarznięta ziemia, szczególnie jednocześnie, mogą stanowić poważny problem.

Dziś, 22-go lutego w godzinach wieczornych otrzymaliśmy dyspozycję z Miejskiego Stanowiska Kierowania w Płocku, aby udać się do miejscowości Alfonsów w gminie Słubice, gdzie woda podtapiała posesję.

Do zgłoszenia udaliśmy się zastępem 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego.

Kiedy zbliżaliśmy się do wskazanego miejsca napotkaliśmy osobę zgłaszającą, która przekazała nam szczegóły dotyczące zdarzenia. Woda, która zalewała posesję spływała z okolicznego pola, gdzie trafiała z przydrożnego, niedrożnego rowu. Finalnie woda z jednego z pól trafiała do przydrożnego rowu, skąd przepustem pod drogą trafiała do drugiego rowu, a następnie na pole. 

Aby znacznie ograniczyć ilość wody, która dostaje się na posesję zapadła decyzja o przepompowaniu wody do innego rowu, który zapewniał jej możliwość rozpłynięcia się w taki sposób żeby nie doszło do jej spiętrzania. Woda pompowana były za pomocą pompy szlamowej. W związku z tym, iż działania odbywały się przy drodze wojewódzkiej, miejsce zostało odpowiednio oznakowane przy pomocy pachołków i flar ostrzegawczych. Z szacunkowych wyliczeń wynika, iż przepompowane zostało ok. 20 tys. litrów wody.

Po zakończeniu działań zastęp wrócił do strażnicy.

Dołącz do nas
Google+