OSP Słubice
Samochód uderzył w drzewo

Samochód uderzył w drzewo

Ostatnie dni w pogodzie nie rozpieszczają kierowców, szczególnie niebezpiecznie jest miejscami na drogach lokalnych.

Dziś, 4-go lutego w godzinach przedpołudniowych otrzymaliśmy dyspozycję z MSK w Płocku, aby udać sie do miejscowości Leonów w gminie Słubice, gdzie samochód uderzył w drzewo. Z informacji wynikało, iż jedna osoba została poszkodowana.

Do zdarzenia udaliśmy się zastępem 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego.

Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy samochód osobowy marki Opel, który miał mocno uszkodzony przód oraz częściowo znajdował się na jezdni. Kierowca samochodu, młoda kobieta skarżyła się na ból kończyn dolnych, karetka, która niedługo po nas dotarła na miejsce zajęła się poszkodowaną. Szczęśliwie okazało się, iż to tylko niegroźne stłuczenia. Do naszych zadań należało właściwe oznakowanie zdarzenia, które miało miejsce zaraz za niebezpiecznym łukiem drogi, gdzie była ona bardzo oblodzona. Następnie odłączony został akumulator w pojeździe. Mimo stosunkowo niewielkiego ruchu na drodze niezbędne było wprowadzenie ręcznego kierowania ruchem, aby nie doszło do kolejnego zdarzenia. Nasze działania trwały do momentu zabrania samochodu z drogi. Całe zdarzenie zakwalifikowane zostało jako kolizja.

Obok nas na miejsce przybyły dwa zastępy z JRG nr 2 w Płocku: 362[M]21 GBA MAN TGM i 362[M]25 GCBA MAN TGS oraz Policja z KP w Gąbinie.

SiŚ na miejscu zdarzenia:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego - OSP w Słubicach
362[M]21 GBA MAN TGM - JRG nr 2 w Płocku
362[M]25 GCBA MAN TGS - JRG nr 2 w Płocku
ZRM "P" Falck - Iłów
Y208 Skoda Yeti - KP w Gąbinie

Apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, szczególnie na drogach lokalnych, gdzie panuje mniejszy ruch, a ich fragmenty mogą być bardzo niebezpieczne z uwagi na oblodzenia. W razie wystąpienia niebezpiecznego zdarzenia należy to niezwłocznie zgłosić pod numery alarmowe 112 lub 998.

Dołącz do nas
Google+