OSP Słubice
Plama oleju na drodze

Plama oleju na drodze

Plamy substancji ropopochodnych na drodze są bardzo niebezpieczne. Powodują, że droga staje się w danym miejscu mało przyczepna, co z kolei doprowadzić może do wypadku.

Dziś, 1-go lutego w godzinach wieczornych otrzymaliśmy sygnał od mieszkańców o przyczepce samochodowej znajdującej się w przydrożnym rowie oraz plamie paliwa lub oleju, która znajdowała się na drodze w obrębie skrzyżowania w miejscowości Budy w gminie Słubice.

Zweryfikowaliśmy ten sygnał. Okazało się, iż faktycznie doszło tam do jakiegoś zdarzenia, jednakże na miejscu zostało jedynie trochę plastików i szkieł oraz długa na kilkanaście metrów plama substancji ropopochodnej.

Zaistniała sytuacja została zgłoszona do Stanowiska Kierowania, skąd otrzymaliśmy dyspozycję o wyjeździe do tego zdarzenia. Udaliśmy się tam zastępem 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego.

W pierwszej kolejności miejsce zostało zabezpieczone oraz wprowadzony został ruch wahadłowy. Teren został oświetlony, tak aby ułatwić pracę ratownikom i zapewnić lepszą widoczność dla użytkowników drogi. Następnie przy pomocy specjalnej substancji przystąpiliśmy do neutralizacji plamy oraz uprzątnięcia elementów znajdujących się na drodze.

Po zakończeniu działań na miejscu zastęp wrócił do strażnicy.

Dołącz do nas
Google+