OSP Słubice
Nocny pożar domku letniskowego

Nocny pożar domku letniskowego

Sezon grzewczy rozpoczął się na dobre. Niskie temperatury sprawiają, iż niezbędne jest opalanie budynków różnego rodzaju. Niestety wiąże się to również z niebezpieczeństwem pożaru.

Wczoraj, 4-go listopada w późnych godzinach wieczornych, otrzymaliśmy dyspozycję z MSK w Płocku aby udać się do miejscowości Świniary w gminie Słubice, do pożaru domku letniskowego.

Do zgłoszenia udaliśmy się zastępem 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego.

Miejsce zdarzenia, w mroku,  było widoczne ze znacznej odległości, ale jak zwykle sam dojazd do indywidualnej posesji jest dość skomplikowany. Kiedy dotarliśmy na miejsce nastąpiło szybkie rozpoznanie. Szczęśliwie wszystkie osoby ewakuowały się z budynku już wcześniej. Rozwinięta została linia główna z jednego odcinka W-75 zakończonego rozdzielaczem i dwie linie gaśnicze, każda z jednego odcinka W-52. Przystąpiliśmy do podawania wody, prąd został odłączony od budynku. W czasie prowadzenia działań otrzymaiośmy informację o znajdującej się w budynku butli z gazem. Sytuacja stała się niebezpieczna. Dojeżdżały kolejne zastępy z JRG nr 2 i JRG nr 3 w Płocku. Pożar udało się opanować, udało się również zlokalizować butlę z gazem i wynieść ją z pogorzeliska. Najbardziej zniszczona część budynku została rozebrana i dokładnie przelana. Przyczyna pożaru nie jest znana, ale niewykluczone, iż pożar wybuchł za sprawą niesprawnej instalacja grzewczej lub zanieczyszczonego przewodu kominowego.

Po zakończeniu działań zastęp uzupełnił wodę w zbiorniku i wrócił do strażnicy.

Siły i środki na miejscu zdarzenia:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego - OSP Słubice
362[M]21 GBA MAN TGM - JRG nr 2 w Płocku
362[M]25 GCBA MAN TGS - JRG nr 2 w Płocku
363[M]25 GCBA Renault Kerax - JRG nr 3 w Płocku
Kia Cee'd KP w Gąbinie

Dołącz do nas
Google+