OSP Słubice
Wznowienie poszukiwań

Wznowienie poszukiwań

Dziś, 27-go października, w godzinach porannych ponownie otrzymaliśmy dyspozycję z MSK w Płocku, aby podjąć poszukiwania mężczyzny. Poszukiwania prowadzone były już od wczorajszego popołudnia. Przerwał je zapadający zmrok.

Do zgłoszenia, podobnie jak wczoraj udaliśmy się dwoma zastępami: 369[M]26 GLBM-Rt Ford Transit i 369[M]53 SLOp Toyota Hilux + łódź.

Podobnie jak wczoraj udaliśmy się do miejscowości Suchodół w gminie Iłów w celu zwodowania łodzi (niestety na terenie naszej gminy nie ma dogodnego i bezpiecznego dla ludzi i sprzętu zjazdu). Łódź z czwórką ratowników udała się w górę rzeki. W pierwszej kolejności sprawdzane były brzegi i kępy lewego brzegu Wisły. Po pewnym czasie, mniej więcej na wysokości miejscowości Rakowo, spotkaliśmy się z łodzią druhów z OSP w Wyszogrodzie. Zgodnie z dyspozycją dowódcy JRG zawróciliśmy aby sprawdzić okolice prawego brzegu Wisły. Następnie spłynęliśmy do miejscowości Suchodół, gdzie uzupełniliśmy paliwo w zbiorniku i kontynuowaliśmy poszukiwania w przestrzeni między kępami (sytuację utrudniało ukształtowanie dna Wisły). Po upływie ok. 6 godzin otrzymaliśmy informację aby zakończyć działania w dniu dzisiejszym i powrócić do bazy. Prawdopodobnie jutro na miejsce zadysponowany zostanie sonar, przy pomocy którego poszukiwania będą kontynuowane.

Obok strażackich łodzi (OSP Słubice, OSP Wyszogród i JRG nr 1 w Płocku) poszukiwania prowadziła łódź policyjna oraz policyjny śmigłowiec.

Po decyzji o zakończeniu działań łódź wróciła na przystań w miejscowości Suchodół, gdzie załadowana została na przyczepkę i zastępy powróciły do strażnicy.

Podobnie jak wczoraj, w działaniach udział brały zastępy:

369[M]26 GLBM-Rt Ford Transit - OSP Słubice
369[M]53 SLOp Toyota Hilux + łódź - OSP Słubice
369[M]29 GLBM-Rt Ford Transit + łódź - OSP Wyszogród
369[M]30 SLOp Toyota Avensis - OSP Wyszogród
361[M]71 SRw Mercedes-Benz Atego + łódź - JRG nr 1 w Płocku

Dołącz do nas
Google+