OSP Słubice
Samochód zawisł nad rowem

Samochód zawisł nad rowem

Dziś, 16-go października w godzinach nocnych dostaliśmy sygnał o samochodzie, który znajduje się w rowie w miejscowości Studzieniec.

Jako, że zgłoszenie nie pochodziło z MSK, w pierwszej kolejności zrobione zostało rozpoznanie. `Okazało się, iż samochód osobowy marki Seat Cordoba zawisł częściowo nad rowem. Kierująca nim kobieta podczas wykonywania manewru zawracania "nie trafiła" w mostek. Zdarzenie to było o tyle niebezpieczne, że samochód częściowo wystawał na jezdnię na łuku drogi, a przy panujących warunkach atmosferycznych mogłoby dojść do kolejnego zdarzenia.

Sytuacja została przedstawiona do stanowiska kierowania, które wydało zgodę na wyjazd. Do zdarzenia udaliśmy się zastępem 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego.

Na miejscu przystąpiliśmy do zabezpieczenie i oznakowania miejsca. Następnie przy pomocy wyciągarki zamontowanej na samochodzie oraz siły mięśni udało się sprawnie wydobyć auto z rowu. Kierująca nim kobieta była roztrzęsiona i nie była zdolna do natychmiastowego odjechania z miejsca. Aby zapewnić bezpieczeństwo poświęciliśmy kobiecie kilkanaście minut, aby ochłonęła.

Szczęśliwie w tej sytuacji nikomu nic się nie stało, a my po zakończeniu działań wróciliśmy do bazy.

Dołącz do nas
Google+