OSP Słubice
Rozsypane ziarno na drodze

Rozsypane ziarno na drodze

Dziś, 13-go października w godzinach wieczornych dostaliśmy sygnał od mieszkańców, że na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej i powiatowej w miejscowości Słubice, tuż przy naszej strażnicy, znajduje się rozsypane ziarno.

Kilku z naszych druhów udało się na "rozpoznanie", okazało się, iż faktycznie w bardzo niebezpiecznym miejscu, na skrzyżowaniu i zakręcie znajduje się gruba warstwa kukurydzy. Została ona prawdopodobnie zgubiona przez skręcający samochód lub ciągnik rolniczy. Podczas krótkiej obserwacji doszło do kilku niebezpiecznych sytuacji. Kierowcy zaskoczeni niewidocznym wcześniej zagrożenie, próbowali je omijać lub gwałtownie hamować. Mogło to doprowadzić do wypadku. Próba posprzątania miejsca bez odpowiedniego zabezpieczenia i oznaczenia mogłaby skończyć się źle.

Po rozpoznaniu sytuacji i zgodzie dyspozytora MSK wyjechaliśmy na drogę zastępem 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego. Droga została zabezpieczona, przystąpiliśmy do ręcznego regulowania ruchu oraz do usuwania z drogi ziarna. Wspólnie z mieszkającym po sąsiedzku gospodarzem udało się zabrać ziarno z drogi i po kilkunastu minutach przywrócić na niej normalny ruch.

Ta sytuacja pokazuję, że w różnych miejscach mogą czekać na nas bardzo różne niebezpieczeństwa, na które należy reagować. Zdecydowanie lepiej jest zamieść kawałek ulicy i usunąć z niej, np. ziarno, niż pracować przy wypadku drogowym, do którego mogłoby dojść gdyby zagrożenie pozostało na drodze.

Po zakończeniu działań zastęp wrócił do strażnicy.

Dołącz do nas
Google+