OSP Słubice
Kolejne pożary - prawdopodobnie kolejne podpalenia

Kolejne pożary - prawdopodobnie kolejne podpalenia

Dziś, 18-go września w godzinach przedpołudniowych zostaliśmy po raz kolejny zadysponowani przez MSK w Płocku do pożaru. Tym razem do miejscowości Łaziska w gminie Słubice.

Do zgłoszenia zamierzaliśmy udać się zastępem 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego, gdy podczas wyjazdu otrzymaliśmy informację aby udać się do pożaru w miejscowości Grzybów, a pożarem w miejscowości Łaziska zajmie się, jadący z Płocka, zastęp PSP.

W pierwszej chwili mieliśmy problem z lokalizacją pożaru, ostatecznie okazało się, iż płonie ściółka leśna i mniejsze drzewa. Dziwny w tej sytuacji był fakt, iż pożar rozprzestrzeniał się w dwóch niezależnych miejscach, po dwóch stronach drogi. Rozwinięta została linia główna z jednego odcinka W-75 zakończona rozdzielaczem i dwie linie gaśnicze, każda z jednego odcinka W-52 zakończonego prądownicą. Pożar został szybko przyłapany, a następnie teren został przelany. Prowadząc działania nasłuchiwaliśmy komunikatów radiowych z tego co działo się w miejscowości Łaziska. W pierwszej chwili na miejsce skierowano zastęp 363[M]25 GCBA Renault Kerax z JRG nr 3 w Płocku, który nie znając dokładnie terenu miał problem z trafieniem. Następnie do działań udał się zastęp GCBM Star 29 z OSP w Łaziskach. Ostatecznie zastępy zlokalizowały pożar i szybko się z nim uporały.

Po zakończeniu działań w miejscowości Grzybów napełniliśmy zbiornik wodą i wróciliśmy do strażnicy, gdzie poukładaliśmy oraz poczyściliśmy sprzęt.

W dniu dzisiejszym na terenie gminy Słubice wybuchło już 8 pożarów! Jest niemal pewne, iż jest to sprawka podpalacza. W związku z tym prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na to co dzieje się wokół nas. Jeżeli zauważymy pożar lub znaczne zadymienie należy niezwłocznie zgłosić to na numer alarmowy PSP - 998. Nieopanowane w porę pożary mogą doprowadzić do tragedii oraz znacznych strat materialnych. Pamiętajmy również, iż podpalacz może podpalać również inne rzeczy!

W związku z dzisiejszymi wydarzeniami działania prowadzi Policja.

Dołącz do nas
Google+