OSP Słubice
Kolejne dachowanie

Kolejne dachowanie

Niedługo po powrocie do strażnicy po zakończeniu działań przy wypadku w Nowosiadle otrzymaliśmy kolejny telefon ze Stanowiska Kierowania Komendy Miejskiej w Płocku.

Ponownie wydarzył się wypadek i ponownie dachowało auto. Tym razem zgodnie z dyspozycją udaliśmy się do miejscowości Grzybów w gminie Słubice.

Do zgłoszenia wyjechaliśmy zastępem 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego.

Do wypadku doszło na drodze wojewódzkiej nr 575. Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy pogotowie oraz leżący na boku, na środku drogi, samochód osobowy marki Fiat. Po otrzymaniu informacji, iż samochodem podróżowała jedna osoba i znajduję się ona w karetce przystąpiliśmy do działań. Samochód został postawiony na koła, odłączony został akumulator, a droga została oznakowana i zamknięta. Podczas zabezpieczania miejsca przybywały kolejne służby i zastępy. Policja z Komisariatu w Gąbinie, 363[M]40 GLBA-Rt Iveco Daily z JRG nr 3 w Płocku, 362[M]21 GBA MAN z JRG nr 2 w Płocku oraz 362[M]90 SLOp Nissana Navara z JRG nr 2 w Płocku, którym na miejsce przybył dowódca jednostki. Po decyzji policji o wyznaczeniu objazdów jeden z naszych ratowników kierował ruch w miejscowości Słubice w kierunku miejscowości Sanniki, a patrol Policji z Iłowa kierował ruch przez miejscowość Przejma. Podczas działań na miejsce przybył patrol Policji z Wydziału Ruchu Drogowego.

Po zakończeniu czynności przez Policję samochód został załadowany na lawetę, płyny zostały zneutralizowane, teren został sprzątnięty, a następnie dokładnie zmyty.

Po zakończeniu działań na miejscu zastęp uzupełnił wodę w zbiorniku i wrócił do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego - OSP Słubice
363[M]40 GLBA-Rt Iveco Daily - JRG nr 3 w Płocku
362[M]21 GBA MAN - JRG nr 2 w Płocku
362[M]90 SLOp Nissan Navara - JRG nr 2 w Płocku
ZRM
3xPolicja

Dołącz do nas
Google+