OSP Słubice
Dachowanie samochodu osobowego

Dachowanie samochodu osobowego

Ładna pogoda i równy asfalt nie mogą usypiać naszej czujności za kierownicą. Przy takich warunkach bardzo często "nieoczekiwanie" dochodzi do zdarzeń drogowych.

Dziś, 30 sierpnia w godzinach przedpołudniowych zostaliśmy zadysponowani przez MSK w Płocku do miejscowości Nowosiadło w gminie Słubice, gdzie zgodnie ze zgłoszeniem doszło do dachowania samochodu osobowego.

Do zdarzenia udaliśmy się zastępem 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego.

Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy samochód osobowy marki Peugot, który leżał na dachu, poza jezdnią. Przy zdarzeniu była już również policka, Dwóch podróżujących pojazdem mężczyzn znajdowało się już za pojazdem. Pomocy udzielili im ratownicy medyczni, którzy dojechali na miejsce w tym samym czasie co my. W pierwszej kolejności oceniliśmy sytuację i sprawdziliśmy czy w pojeździe nie znajdują się inne zakleszczone osoby, na szczęście takich nie było. Zabezpieczyliśmy miejsce zdarzenia i oczekiwaliśmy na decyzję policji o możliwości postawienia pojazdu na koła w celu zlikwidowania wycieku paliwa ze zbiornika i odłączenia akumulatora.

W tracie naszych działań na miejsce dotarły również zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Płocku: 363[M]40 GLBA-Rt Iveco Daily z JRG nr 3 oraz 362[M]21 GBA MAN z JRG nr 2.

Do naszych zadań należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia. Po decyzji policji samochód został postawiony na koła, akumulator został odłączony, a nasze działania zostały zakończone. Prawdopodobną przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze - wąska drogą, niepewne pobocza, łuk drogi.

Po zakończeniu pracy na miejscu zastęp wrócił do strażnicy.

Siły i środki:
369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego - OSP Słubice
363[M]40 GLBA-Rt Iveco Daily - JRG nr 3 w Płocku
362[M]21 GBA MAN - JRG nr 2 w Płocku
ZRM
Policja

Dołącz do nas
Google+