OSP Słubice
Człowiek zaginął w Wiśle

Człowiek zaginął w Wiśle

Wisła jest bardzo zdradliwym akwenem, który zdecydowanie nie nadaje się jako miejsce do pływania.

Wczoraj, 20 lipca w godzinach popołudniowych zostaliśmy zadysponowani przez MSK w Płocku do miejscowości Piotrkówek, gdzie zgodnie ze zgłoszeniem na Wiśle topią się dwie osoby.

Do zgłoszenia udaliśmy się dwoma zastępami 369[M]53 SLOp Toyota Hilux wraz z łodzią płaskodenną oraz 369[M]26 GLBM-Rt Ford Transit.

Pierwszym problemem jaki napotkaliśmy było zlokalizowanie miejsca zdarzenia. Wspólnie z nami na miejsce w tym samym czasie udawał się ZRM „P” Falck Medycyna ze stacji w Iłowie. Zastęp 369[M]26 udał się na miejsce zdarzenia, natomiast zastęp 369[M]53 wraz z łodzią udał się do miejscowości Suchodół w celu zwodowania łodzi i dopłynął do miejsca zdarzenia. Ze wstępnych informacji wynikało, iż grupa osób wybrała się na biwak nad Wisłę. Mężczyzna wraz z dzieckiem pływał nieopodal brzegu, kiedy został porwany przez wir. Udało mu się wypchnąć dziecko, ale sam został wciągnięty pod wodę i nie wypłynął.

Ratownicy ZRM przebadali dziecko, z którym było wszystko dobrze. Mężczyzny nie udało się nigdzie w okolicy zlokalizować. Działania prowadzone były na brzegu oraz z łodzi. W trakcie naszych działań docierały kolejne zastępy, najpierw 362[M]21 GBA MAN wraz z łodzią płaskodenną z JRG nr 2 w Płocku, 361[M]71 SRw Mercedes-Benz Atego z JRG nr 1 w Płocku oraz 301[W]91 SLRR Ford Ranger z JRG nr 1 w Warszawie, na wyposażeniu którego znajdował się sonar. Na miejscu pojawił się również dowódca JRG nr 2 w Płocku 362[M]90 SLOp Nissan Navara oraz Policja z Gąbina i Płocka.

W międzyczasie teren został zabezpieczony aby osoby postronne, których na miejscu zjawiło się bardzo wiele, nie zbliżały się do rzeki. Duża liczba tzw. gapiów mogłaby doprowadzić do kolejnej niebezpiecznej sytuacji oraz utrudnić działania służb na miejscu.

Poszukiwania prowadzone były z dwóch łodzi i z wykorzystaniem sonaru. Pod wodę schodzili również nurkowie, lecz nie przyniosło to rezultatu. Kiedy zrobiło się ciemno zapadła decyzja o zakończeniu poszukiwań. Niestety osoba nie została odnaleziona.

W trakcie akcji okazało się, iż zdarzenia miało miejsce na terenie miejscowości Kępa Karolińska w gminie Iłów, dlatego też teren przekazany został policjantom z Sochaczewa.

Po zakończeniu poszukiwań przyszła kolej na spłynięcie łodziami w miejsce wodowania i załadunek ich na przyczepy. Po tej czynności zastępy wróciły do strażnicy

Siły i środki:

369[M]53 SLOp Toyota Hilux + łódź płaskodenna – OSP Słubice
369[M]26 GLBM-Rt Ford Transit – OSP Słubice
362[M]21 GBA MAN + łódź płaskodenna – JRG nr 2 w Płocku
361[M]71 SRw Mercedes-Benz Atego – JRG nr 1 w Płocku
301[W]91 SLRR Ford Ranger – JRG nr 1 w Warszawie
362[M]90 SLOp Nissan Navara – JRG nr 2 w Płocku
Pogotowie
3xPolicja

Dołącz do nas
Google+