OSP Słubice
Kot na drzewie

Kot na drzewie

Wezwanie do akcji nigdy nie jest dla nas zaskoczeniem, ponieważ w każdej chwili jesteśmy gotowi do niesienia pomocy, ale są tej wezwania nietypowe.

Dziś, 19 sierpnia w godzinach porannych zostaliśmy zadysponowani przez MSK w Płocku do miejscowości Nowosiadło, gdzie zgodnie ze zgłoszeniem na drzewie znajdował się kot.

W związku ze znaczną wysokością, do zdarzenia udaliśmy się zastępem 369[M][21 GBA Mercedes-Benz Atego.

Kiedy dotarliśmy na miejsce okazało się, iż kot znajduje się na gałęzi nad drogą, na wysokości ok. 8-9 metrów. Od mieszkańców dowiedzieliśmy się, iż kot, a w zasadzie kotka, znajduje się tam już od 4 dni, czyli zwierzę jest głodne, wycieńczone i wystraszone. Dodatkowo mieszkańcy podejmowali już próby pomocy kotce na własną rękę, jednak z uwagi na brak odpowiedniego sprzętu nie przyniosły one rezultatu. Przy pomocy drabiny podjęliśmy pierwszą próbę pomocy zwierzakowi, jednak po rozstawieniu drabiny i oparciu jej o gałąź przestraszony zwierzak uciekł i znalazł się przy samym pniu. Drabina została przestawiona w inne miejsce, ratownik w szelkach asekuracyjnych dostał się na wysokość, na której znajdowała się kotka, i nie bez przeszkód, ale udało mu się zabrać zwierzę z wysokości. Następnie zwierzak przekazany został właścicielce.

Nie ukrywamy, iż była to dla nas bardzo nietypowa, pierwsza tego typu akcja, ale kot jest tak samo żywą istotą i zasługuje na pomoc. Kiedy zwierzę znalazło się na dole wszyscy byliśmy bardzo szczęśliwi.

Po zakończeniu działań zastęp wrócił do strażnicy.

Dołącz do nas
Google+