OSP Słubice
Połamane gałęzie przy drodze wojewódzkiej

Połamane gałęzie przy drodze wojewódzkiej

W dniu dzisiejszym, 5 sierpnia w godzinach wieczornych, przez część terenu naszej gminy przeszła burza z porywistym wiatrem.

W związku z tymi wydarzeniami, zostaliśmy zadysponowani przez dyspozytora MSK w Płocku do miejscowości Grzybów, gdzie wiatr wyrządził nieco szkód.

Do zgłoszenia udaliśmy się zastępem 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego.

Zgodnie ze zgłoszeniem udawaliśmy się do usunięcia zwisającej nad drogą wojewódzką nr 575 gałęzi. Na miejscu okazało się, iż jedna z gałęzi leży na drodze, kilka złamanych wisi na drzewie nad drogą oraz kilka nadłamanych również grozi złamaniem i upadkiem na jezdnie. W pierwszej kolejności zabezpieczyliśmy teren, wprowadzając ruch wahadłowy oraz zajmując się konarem leżącym na jezdni. Usunięcie zagrożenia związanego ze zwisającymi gałęziami wymagało użycia podnośnika. Dodatkowo kilkadziesiąt metrów dalej drogę blokowało powalone drzewo, ale przed naszym przyjazdem zostało ono usunięte przez okolicznych mieszkańców, w znacznej części strażaków ochotników z OSP w Grzybowie.

Na miejsce zadysponowany został zastęp 363[M]56 SD MAN z JRG nr 3 w Płocku. Przy jego pomocy udało się usunąć połamane i nadłamane gałęzie, grożące upadkiem na jezdnie. Na czas prac wykonywanych z podnośnika ruch był zatrzymywany.

Dołącz do nas
Google+