OSP Słubice
Wypadek samochodowy w Studzieńcu

Wypadek samochodowy w Studzieńcu

Droga wojewódzka nr 575 staje się co raz bardziej niebezpieczna.

Dziś, 19 lipca w godzinach popołudniowych zostaliśmy zadysponowani przez MSK w Płocku do miejscowości Studzieniec, do zdarzenia drogowego.

Do zdarzenia udaliśmy się zastępem 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego.

Kiedy dotarliśmy na miejsce, zastaliśmy patrol policji oraz otrzymaliśmy informację, iż jedna z poszkodowanych została przewieziona przez Pogotowie do szpitala. Do naszych zadań należało w pierwszej kolejności odłączenie akumulatora w rozbitym aucie, zabezpieczenie miejsca zdarzenia i upłynnienie ruchu na miejscu. Zdarzenie będzie traktowane prawdopodobnie jako wypadek, dlatego policjanci dość długo wykonywali na miejscu niezbędne czynności. Po ich zakończeniu usunęliśmy z jezdni uszkodzony pojazd, zneutralizowaliśmy płyny eksploatacyjne oraz usunęliśmy resztki pojazdów z drogi.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący samochodem Skoda jadąc drogą powiatową od strony Wólki wymusił pierwszeństwo na prawidłowo jadącym, drogą wojewódzką nr 575 w kierunku Słubic, samochodzie marki Hyundai. W efekcie doszło do zdarzenia. Kierowca Hyundaia próbując uniknąć zdarzenia uciekał na przeciwległy pas ruchu, gdzie znajdował się inny pojazd, ale na szczęście nie doszło tam do kontaktu i Hyundai wylądował ostatecznie na poboczu drogi kilkadziesiąt metrów dalej. Pasażerką Hyundaia była kobieta w ciąży, którą pogotowie odwiozło do szpitala przed naszym przyjazdem.

Siły i środki na miejscu zdarzenia:
369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego - OSP Słubice
ZRM "P" Mercedes Sprinter - Stacja Iłów
Y215 Kia Ceed - Komisariat Policji w Gąbinie
Y211 Skoda Yeti - WRD KM Policji w Płocku

Po zakończeniu działań zastęp wrócił do strażnicy.

Dołącz do nas
Google+