OSP Słubice
Groźna nocna kolizja

Groźna nocna kolizja

Noc z soboty na niedzielę, szczególnie w okresie letnim, obfituje we wzmożony ruch na drogach.

Dziś, 17 lipca, w godzinach nocnych zostaliśmy zadysponowani przez MSK w Płocku do neutralizacji plamy oleju oraz zabezpieczenie miejsca kolizji drogowej w miejscowości Budy w gminie Słubice.

Do zdarzenia udaliśmy się zastępem 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego.

Zdarzenia miało miejsce na drodze wojewódzkiej nr 575. Na miejscu zastaliśmy dwa mocno uszkodzone pojazdy znajdujące się ponad 100 m od siebie, drogę dosłownie usłaną uszkodzonymi fragmentami samochodów oraz zespół pogotowia ratunkowego i policję . W pierwszej kolejności zabezpieczyliśmy miejsce zdarzenia oraz odłączyliśmy akumulatory w pojazdach i przystąpiliśmy do zapewnienia bezpiecznego przejazdu dla kierowców podróżujących tą drogą. Dodatkowo teren został oświetlony przy pomocy masztu oświetleniowego zamontowanego na samochodzie. Przy pomocy środka chemicznego płyny eksploatacyjne pojazdów zostały zneutralizowane, a drobne elementy pozostałe na jezdni zamiecione i usunięte na pobocze. Następnie pomogliśmy zabrać z miejsca kolizji jeden z pojazdów, drugi natomiast został pozostawiony na poboczu drogi.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż do zdarzenia doprowadził kierujący samochodem Renault, jadąc od strony Płocka w kierunku Iłowa zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadący w przeciwnym kierunku samochód marki Fiat. Dzięki przytomności kierowcy Fiata udało się uniknąć zderzenia czołowego. Samochody jednak dość znacznie się zetknęły. Siła uderzenie byłą tak duża, że z obydwu pojazdów odpadły koła, samochód marki Renault obrócił się o 180 stopni, a Fiat wylądował na boku w przydrożnym rowie. Okazało się, iż kierujący Renault miał ok. 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Szczęśliwie, poza drobnymi zadrapaniami i stłuczeniami, nikomu nic się nie stało.

 

Siły i środki na miejscu zdarzenia:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego - OSP Słubice

Y215 Kia Ceed - Komisariat Policji w Gąbinie

ZRM "P"  - Falck Medycyna

Pomoc Drogowa Mercedes-Benz Atego - ZYG-POL

 

Po zakończeniu działań zastęp wrócił do strażnicy.

 

Dołącz do nas
Google+