OSP Słubice
Niebezpieczeństwo związane z pękniętym drzewem zażegnane

Niebezpieczeństwo związane z pękniętym drzewem zażegnane

Likwidacja części z zagrożeń powstałych po piątkowej nawałnicy wymaga interwencji podnośnika z koszem oraz zakładu energetycznego.

Dziś, 23 czerwca w godzinach przedpołudniowych zostaliśmy zadysponowani, ponownie, przez MSK w Płocku do miejscowości Piotrkówek, gdzie jedno z drzew, kasztan, pękał na pół.

Do zdarzenia udaliśmy się zastępem 369[M]26 GLBM-Rt Ford Transit. Obok nas na miejsce zadysponowany został zastęp 363[M]56 SHD MAN z JRG nr 3 w Płocku, który stacjonuje na JRG nr 1 w Płocku, oraz zakład energetyczny. Dodatkowo z potrzebnym sprzętem na miejsce dotarł również nasz zastęp 369[M]50 SLKw Daewoo Lublin.

Naszym zadaniem na miejscu było usunięcie gałęzi z korony pękającego drzewa, które w przypadku jego złamania mogłyby uszkodzić budynek mieszkalny, gospodarczy oraz zerwać linię energetyczną. Na początku energetycy zdemontowali przyłącze linii energetycznej do budynku mieszkalnego. Następnie przy pomocy podnośnika z koszem nasi druhowie przy wsparciu strażaków PSP usuwali kolejno gałęzie z korony drzewa. Finalnie drzewo zostało skrócone do wysokości ok. 8 m. W chwili obecnej nie zagraża ono bezpieczeństwu

Po zakończeniu działań, które były dość żmudne i trwały długo zastęp wrócił do strażnicy.

Dołącz do nas
Google+