OSP Słubice
Pęknięte drzewo zagraża linii energetycznej

Pęknięte drzewo zagraża linii energetycznej

Od nawałnicy minęły już ponad 24 godziny, jednak ciągle dostajemy zgłoszenia o niebezpiecznych sytuacjach, najczęściej związanych z drzewami.

Dziś, 18 czerwca w godzinach południowych, zostaliśmy zadysponowani przez MSK w Płocku do miejscowości Potok Biały w gminie Słubice. W zgłoszeniu pojawiły się dwa bardzo często w dniu wczorajszym słyszane słowa: drzewo i linia energetyczna.

Do zgłoszenia udaliśmy się zastępem 369 [M] 26 GLBM-Rt Ford Transit.

Na miejscu okazało się, iż wczorajsza wichura niemal rozpołowiła jedno z przydrożnych drzew. Złamany został jeden z dwóch kluczowych konarów drzewa, drugi również częściowo odłamany oparł się o sąsiednie drzewo, tuż przy słupie linii energetycznej. Silniejszy podmuch wiatru może spowodować, iż spadnie on na linię, zrywając ją i blokując drogę. Po ocenie sytuacji i kontaktem z MSK o sytuacji poinformowany został zakład energetyczny, który w najbliższym czasie ma przysłać na miejsce podnośnik.

Na chwilę obecną nie mogliśmy w sposób bezpieczny zrobić w tym miejscu nic. Zapewne wrócimy tutaj, kiedy na miejscu pojawi się już zakład energetyczny.

Po tych czynnościach zastęp wrócił do strażnicy.

Dołącz do nas
Google+