OSP Słubice
Pożar lasu, czy to dzieło podpalacza?

Pożar lasu, czy to dzieło podpalacza?

Kolejny pożar lasu w miejscowości Grzybów to z pewnością nie przypadek, ale czy można już mówić o podpalaczu?

Dziś, 16 czerwca około południa, zostaliśmy zadysponowani przez MSK w Płocku do miejscowości Grzybów, do kolejnego pożaru lasu.

Do zdarzeni udaliśmy się zastępem 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego.

Na miejscu zastaliśmy pożar ściółki leśnej, kilkanaście metrów dalej od miejsca, w którym kilka dni temu gasililiśmy inny pożar. Ściółka paliła się w dwóch oddzielonych od siebie miejscach. W pierwszej kolejności podana została woda z linii szybkiego natarcia. Ogień przyduszony został również przy pomocy tłumic. Teren pożaru nie był duży, ale oprócz ściółki płonąć zaczęły również małe drzewa. Cały teren pożaru oraz okolica i teren starego pożaru został dokładnie przelany. Na zakończenie podana została również woda z działka dachowego. Obok nas na miejscu działały również zastępy: 369[M]06 GCBA MAN z OSP w Gąbinie i 362[M]25 GCBA MAN z JRG nr 2 w Płocku. Jesteśmy niemal pewni, iż nie są to przypadkowe pożary, ale nie można oskarżać nikogo nie mając dowodów.

Po zakończeniu działań i sprawdzeniu terenu, zastępy uzupełniły wodę w zbiorniku i wróciły do koszar.

W tej sytuacji pozostaje nam jedynie prośba o zwracanie szczególnej uwagi na to co dzieje się w lasach, szczególnie na terenie Grzybowa oraz trwanie w pełnej gotowości. Przypominamy, wszystkie niebezpieczeństwa związane z pożarami lasów należy zgłaszać pod numer alarmowy PSP - 998 lub ogólny numer alarmowy - 112.

Dołącz do nas
Google+