OSP Słubice
Płonąca ściółka leśna

Płonąca ściółka leśna

W lasach panuje susza, na większej części kraju ogłoszony jest trzeci, najwyższy stopień zagrożenia pożarowego, czyli pożary mogą powstawać bardzo łatwo i bardzo szybko mogą się rozprzestrzeniać.

Dziś, 24 maja, w godzinach południowych, zostaliśmy zadysponowani przez Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego w Płocku do pożaru lasu w miejscowości Grzybów. Zgłoszenie nie było precyzyjne, nie wiadomo było jaki obszar zajęty jest przez ogień i jak szybko się on rozprzestrzenia.

Do zdarzenia udaliśmy się zastępem 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego.

W związku z panującymi warunkami w lasach oraz braku precyzyjnego zgłoszenia, na miejsce automatycznie zadysponowane zostały również dwa zastępy z OSP w Gąbinie: 369[M]06 GCBA MAN i 369[M]09 GCBA Jelcz.

Po dotarciu do miejsca zdarzenia okazało się i przez ogień zajął jedynie ściółkę leśną na niewielkiej powierzchni. Po szybkim rozpoznaniu przystąpiliśmy do podawania wody z linii szybkiego natarcia oraz linii z odcinka W-52. Ogień został przygaszony, a następnie teren został dokładnie przelany. Po wylaniu wody ze zbiornika przy naszym samochodzie, zostaliśmy zasileni przez zastęp z OSP w Gąbinie.

Przed zakończeniem działań na miejscu teren został ponownie sprawdzony.

Po zakończeniu działań, zastęp uzupełnił wodę w zbiorniku i powrócił do strażnicy.

Dołącz do nas
Google+