OSP Słubice
Złamany słup telefoniczny

Złamany słup telefoniczny

Obok pożarów i wypadków drogowych, które są najczęstszymi dla strażaków interwencjami, zdarzają się również interwencje dość nietypowe.

Dziś, 11 lutego, we wczesnych godzinach porannych zostaliśmy zadysponowani przez MSK w Płocku do miejscowości Nowosiadło, gdzie zgodnie ze zgłoszeniem słup telefoniczny zalega na drodze. Dodatkowo istniało uzasadnione podejrzenie, iż może to być słup energetyczny, co mogło stanowić poważne zagrożenie.

Do zgłoszenia udaliśmy się zastępem 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego.

Na miejscu okazało się, iż słup, na szczęście podtrzymujący linię telefoniczną, jest złamany, a sama linia opuszczona jest na wysokość niespełna 2 metrów. Linia znajdowała się nad drogą dojazdową do posesji, co nie zaburzało ruchu na głównej drodze.

Po konsultacji z dyspozytorem PSP zaniechane zostało usunięcie słupa, ponieważ wiązałoby się to z pozbawieniem mieszkańców okolicznych miejscowości dostępu do telefonu i internetu, a dodatkowo pa takiej interwencji naprawa mogłaby być bardzo kosztowna. Obecny stan rzeczy nie powodował bezpośredniego zagrożenia. Do naszych zadań należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia do czasu przybycia służb odpowiedzialnych za utrzymanie linii telekomunikacyjnych.

Po zakończeniu działań na miejscu zastęp wrócił do strażnicy.

Dołącz do nas
Google+