OSP Słubice
Usuwanie pochylonego drzewa

Usuwanie pochylonego drzewa

Podjęcie tej interwencji w dniu wczorajszym było niemożliwe z uwagi na brak sprzętu, a w godzinach nocnych mogło by być niebezpieczne.

Dlatego też, dziś 17 stycznia w godzinach porannych, przy wsparciu strażaków z Państwowej Straży Pożarnej i podnośnika pożarniczego 363 [M] 56 z JRG nr 3 w Płocku, ponownie udaliśmy się do miejscowości Grabowiec, na drogę gminną nr G15.

Z naszej jednostki na miejsce udały się zastępy: 369 [M] 26 GLBM-Rt Ford Transit oraz 369 [M] 53 SLOp Toyota Hilux.

Na miejsce zgodnie z decyzją dowódcy zadysponowany został również zakład energetyczny, który na czas działań wyłączył prąd w przyległej linii energetycznej.

Działając wspólnie ze strażakami z Państwowej Straży Pożarnej udało się bezpiecznie, fragmentami, usunąć drzewo, a tym samym zlikwidować zagrożenie.

Po zakończeniu działań zastępy wróciły do strażnicy.

Ta akcja pokazuje jak ważne jest obserwowanie tego co dzieje się dokoła nas. Gdyby ten przypadek nie został wcześniej zauważony prawdopodobnie niebawem jechali byśmy w tamto miejsce do drzewa, które zerwało linię energetyczną, albo co gorsza, które przygniotło przejeżdżający tamtędy samochód lub przechodzące osoby. W przypadku tej interwencji mieszkańcy pozbawieni byli prądu przez kilkanaście minut, w przypadku zerwania linii byłoby to kilka dni.

Pamiętajmy, jeżeli stwierdzimy, że coś zagraża bezpieczeństwu naszemu, lub innych ludzi, nie bójmy się zgłaszać tego na nr alarmowy Państwowej Straży Pożarnej - 998. Jesteśmy od tego aby pomóc, a zdecydowanie lepiej jest zapobiec nieszczęściu, niż je potem później usuwać jego skutki.

Dołącz do nas
Google+