OSP Słubice
Drzewo wyrywane z korzeniami

Drzewo wyrywane z korzeniami

Drzewa, szczególnie przy zimowej aurze i śliskiej nawierzchni mogą stanowić poważne zagrożenie, szczególnie kiedy upadną na linię energetyczną, lub w niebezpiecznym miejscu na oblodzoną drogę.

Dziś, w godzinach popołudniowych zostaliśmy zadysponowani przez MSK w Płocku do pochylonego drzewa w miejscowości Grabowiec w gminie Słubice.

Do zgłoszenia udaliśmy się zastępem 369 [M] 26 GLBM-Rt Ford Transit.

Na miejscu okazało się, iż faktycznie drzewo zlokalizowane przy drodze gminnej i linii energetycznej jest niebezpiecznie pochylone, i oparte o sąsiednie drzewo oraz stanowiło bezpośrednie zagrożenie dla przejeżdżających tą drogą pojazdów, poruszających się pieszych, i linii. Taki stan rzeczy był spowodowany przez fakt, że drzewo jest stopniowo wyrywane z korzeniami. Przy silniejszym wietrze drzewo może się przewrócić.

Na miejscu pojawił się również Naczelnik jednostki - 369 [M] 53 SLOp Toyota Hilux.

Niestety posiadany sprzęt (drabina) nie jest wystarczający do podjęcia takiej interwencji, ponieważ istnieje realne zagrożenie, iż podczas działań uszkodzona zostanie linia energetyczna. Do bezpiecznego przeprowadzenia tej interwencji niezbędny będzie podnośnik z koszem.

Z uwagi na zapadający zmrok, zapadła decyzja o wykonaniu tego zadania następnego dnia w godzinach porannych.

Po zakończeniu działań, zastępy wróciły do strażnicy.

Dołącz do nas
Google+