OSP Słubice
Zadymienie w budynku mieszkalnym

Zadymienie w budynku mieszkalnym

Bóle głowy, nudności i łzawienie oczu mogą być spowodowane występowanie tlenku węgla, którego niestety nie da się wyczuć, i dlatego też nosi miano cichego zabójcy.

Dziś, 11 stycznia, zostaliśmy zadysponowani na ul. Wojewódzką w Słubicach, gdzie mieszkańcy budynku skarżyli się na bóle głowy, nudności i złe samopoczucie. Dodatkowo w budynku dało się wyczuć dziwny zapach.

Na miejsce udaliśmy się zastępem 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego.

Po przybyciu na miejsce przeprowadzone zostało rozpoznanie. W budynku, zwłaszcza na piętrze, dało się wyczuć dziwny, gryzący, zapach. Pierwszym etapem była ewakuacji budynku i znajdujących się w nim dzieci, następnie budynek został przewietrzony i sprawdzony przy pomocy specjalnej aparatury pomiarowej, tj. czujnik tlenku węgla oraz kamera termowizyjna.

Po gruntownym sprawdzeniu budynku, pracujący na miejscu strażacy stwierdzili, iż prawdopodobnie dym z przewodu spalinowego w jednym kominie, trafiał to przewodu wentylacyjnego w drugim kominie. Dodatkowo w budynku znajdowało się miejsce na kominek i przygotowany do tego przewód spalinowy, który również prawdopodobnie "zasysał" dym z zewnątrz do wnętrza domu.

Działania polegały na odpowiednim zabezpieczeniu wylotu komina oraz gruntownym przewietrzeniu budynku. Na miejscu obok naszej jednostki działania prowadził również zastęp 362[M]21 MAN z JRG nr 2 w Płocku.

Po zakończeniu działań, zastęp wrócił do strażnicy.

Dołącz do nas
Google+